شهرداری گرماب

تاریخچه

شهر گرماب در یك منطقه كوهپایه‌ای قرار دارد و آب و هوای آن سرد و خشك است. رودخانه شورچایی كه از یك كیلومتری شرق آن می‌گذرد، سرانجام به قزل‌اوزن می‌ریزد. چشمه‌‌های آب‌گرم گرماب جلوه‌ای جذاب به منطقه داد‌ه‌اند. اطراف شهر را كوه‌‌های «ساقیز‌داغی» و «قاپلاغ‌داغی» در بر گرفته‌اند. این شهر نیز از مناطق باستانی استان زنجان است و وجود تپه تاریخی منسوب به دوره پیش از میلاد در آن، دلالت بر این امر دارد. مهم‌ترین اثر دیدنی و تاریخی گرماب، غار «كتله‌خور» است كه در جنوب غربی شهر قرار دارد.

غار کتله خور کجاست؟

غارها از شگرف‌ترین جاذبه‌های طبیعت‌اند مخصوصاً اگر ویژگی خاصی از نظر عمق، وسعت، اجزاء تشکیل‌دهنده و یا قدمت داشته باشند. در ایران نیز غارهایی قدیمی با ویژگی‌هایی منحصر‌به‌فرد وجود دارد که یکی از آن‌ها غار کتله‌‌خور در شهر گرماب است؛ این غار یکی از بزرگ‌ترین غارهای خشکی جهان به‌ شمار می‌آید.از عمر این غار نزدیک به صدوبیست میلیون سال می‌گذرد. دیواره‌ها و قندیل‌های داخل این غار آهکی‌اند. این غار شامل هفت طبقه است که تا کنون فقط سه طبقه از آن توسط کارشناسان کشف و بررسی شده‌اند.

امامزاده سیدخلیفه (علیه السلام)

آستان امامزاده سیدخلیفه (علیه السلام) گرماب یکی دیگر از بناهای دوران قاجاریه است که از نظر سبک و نوع معماری با بقعه ی امامزاده عبدالغفار (علیه السلام) روستای شیخ موسی و امامزاده اسدالله (علیه السلام) روستای کسیک قابل مقایسه می باشد. این بقعه که در سمت جنوبی گرماب بر روی تپه قبرستان قدیمی جا شده است، با استفاده از سنگ و گچ نیم پخت ساخته شده و ضخامت دیوارهای آن در حدود ۱/۱۰ متر می باشد.

چشمه بالخلی

 

چشمه بالخلی بلاغی یک از جاذبه‌های طبیعی شهرستان گرماب است که در انتهای رشته‌کوه ساقیزلو قرار گرفته. به این دلیل که از زمان قدیم در این چشمه ماهی وجود داشته است، آن را به نام چشمه ماهی هم می‌شناسند. آب این چشمه در حوضچه‌ای به مساحت یک هکتار جمع می‌شود و سپس برای آبیاری زمین‌های کشاورزی اطراف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درآمد هزینه شش ماهه اول سال 1402
بدینوسیله در اجرای ماده 71قانون شهرداریها شهرداری،آمار درآمد وهزینه شهرداری در شش ماهه اول سال 1402 به همراه جدول اقدامات عمرانی بشرح ذیل انتشار می یابد.

مزایده و مناقصات در بستر سامانه ستاد انجام می شود